دارالترجمه رسمی اسپانیایی

ترجمه رسمی به زبان اسپانیایی مورد تایید سفارت‌ها و مراجع خارج از کشور

بدون شک اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی می‌باشد به همین دلیل هر ساله هزاران نفر را از سراسر جهان با مقاصد مختلف به این کشور زیبا سفر می‌کنند. از میان این افراد می‌توان به علاقه مندان به حوزه گردشگری و افرادی که برای ادامه تحصیل و کار به کشور اسپانیا مهاجرت می‌کنند اشاره کرد. اگر شخصی به هر دلیل بخواهد به کشور اسپانیا سفر کند باید برای دریافت ویزای این کشور اسناد و مدارک لازم را به همراه ترجمه رسمی آنها را به سفارت اسپانیا تحویل دهد.

دارالترجمه رسمی اسپانیایی

دارالترجمه رسمی اسپانیایی ترنسلیشنو مورد تایید سفارت

بهتر است بدانید که برای سفر به اسپانیا باید نسبت به دریافت ویزای اسپانیا اقدام کنید و برای اینکار باید اسناد و مدارک خود را به زبان اسپانیایی ترجمه کنید و به سفارت اسپانیا تحویل دهید. باید خاطر نشان کرد که  سفارت اسپانیا فقط ترجمه‌هایی را مورد پذیرش قرار می‌دهد که به صورت رسمی ترجمه شده‌اند. ترجمه رسمی اسناد و مدارک به زبان اسپانیایی را می‌توانید از طریق درالترجمه رسمی ترنسلیشنو که مورد تایید سفارت اسپانیا نیز می‌باشد انجام دهید.

مترجم رسمی اسپانیایی به چه کسی گفته می‌شود؟

دارالترجمه رسمی اسپانیایی مرجع انجام ترجمه‌های رسمی به زبان اسپانیایی است که تحت نظارت قوه قضاییه فعالیت می‌کند. مترجم رسمی اسپانیایی نیز باید تسلط کامل خود به زبان اسپانیایی و امور حقوقی مربوط به آن را به قوه قضاییه ثابت کند. برای اینکار، متقاضی باید در آزمون‌های پیچیده کتبی و شفاهی که قوه قضاییه برگزار می‌کند؛ شرکت نماید. اگر متقاضی آزمون‌های ذکر شده با موفقیت پشت سر بگذارد،  سپس باید در دوره‌های کارآموزی که آن نیز تحت نظارت قوه قضاییه برگزار می‌شوند شرکت کند و در نهایت اگر عملکرد قابل قبولی داشته باشد، موفق به اخذ مجوز ترجمه رسمی اسپانیایی می‌گردد.

مشاوره رایگان از واتس‌اپ
تماس با دارالترجمه

مدت اعتبار ترجمههای انجام شده در دارالترجمه اسپانیایی

دارالترجمه رسمی اسپانیایی ترنسلیشنو ترجمه اسناد و مدارک شما را با نهایت دقت و اعتبار انجام می‌دهد. اما باید در نظر داشته باشید که ترجمه برخی از اسناد  و مدارک دارای اعتبار محدود می‌باشند و پس از گذشتن زمانی مشخص از درجه اعتبار ساقط می‌شوند و این مدت اعتبار ترجمه به نوع سند یا مدرک ترجمه شده بستگی دارد. به طور مثال، اعتبار ترجمه مدارکی مانند مدارک تحصیلی نامحدود است زیرا این مدارک به مرور زمان دستخوش تغییرات قرار نمی گردند و همواره ثابت می‌باشند به همین دلیل سفارت‌ها معمولا بدون در نظر گرفتن زمان ترجمه این مدارک آن‌ها را مورد قبول قرار می‌دهند. اما اعتبار ترجمه مدارک شناسایی یا سند مالکیت به دلیل امکان تغییرات در آن با گذشت زمان محدود می‌باشد و معمولا ترجمه چنین مدارکی، دارای اعتبار شش ماهه می‌باشند.

هزینه ترجمه در دارالترجمه اسپانیایی ترنسلیشنو

با توجه به نوع مدارکی که می‌خواهید ترجمه کنید، هزینه ترجمه در دارالترجمه اسپانیایی متفاوت است. اما بهتر است بدانید که نرخ ترجمه رسمی اسناد و مدارک به زبان اسپانیایی توسط  نرخنامه اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضاییه تصویب و به تمام دارالترجمه‌های اسپانیایی ابلاغ می‌گردد. اما در برخی موارد ممکن است دارالترجمه‌ها برای ارائه خدمات بیشتر هزینه مازاد دریافت کنند که این موارد نیز منوط به توافق طرفین و شفاف سازی شرح هزینه‌ها از طرف دارالترجمه می‌باشد. دارالترجمه رسمی ترنسلیشنو علاوه بر پیروی کامل از این نرخنامه با ارائه خدمات رایگان مانند مشاوره تلفنی، پشتیبانی 24 ساعته از طریق واتس اپ همچنین پیک رایگان و متعهد همواره سعی در جلب رضایت شما عزیزان داشته است.

چه اسناد  و مدارکی را می‌توان برای ترجمه به دارالترجمه رسمی اسپانیایی سپرد؟

  • مدارک شناسایی شامل شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، سند طلاق و ازدواج، سند ملک و یا خودرو و غیره
  • مدارک علمی و دانشگاهی همچون ریزنمرات، دانشنامه، گواهی رتبه تحصیلی و غیره
  • اسناد و مدارک حقوقی و شرکتی اعم از اساسنامه، روزنامه رسمی، متون حقوقی شرکت ها و غیره

نکته: برای ترجمه رسمی اسپانیای دانشنامه‌ای که فرد از یک دانشگاه دولتی دریافت کرده است، ضروری می‌باشد که کد صحت آن از سامانه سجاد وزارت علوم اخذ گردد.

تایید ترجمه رسمی اسناد و مدارک توسط سفارت اسپانیا

اسناد و مدرک پس از ترجمه توسط دارالترجمه رسمی اسپانیایی، دارای اعتبار قانونی می‌باشند. اما سفارت اسپانیا برای تایید این اسناد و مدارک از مراجعه کننده مهر تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه را نیز درخواست خواهد کرد. همچنین این مدارک باید به‌صورت جداگانه پلمپ شده باشند. دریافت تاییدات دادگستری و امور خارجه در صورت درخواست مشتری توسط دارالترجمه رسمی ترنسلیشنو انجام می‌پذیرد.

اطلاعات سفارت اسپانیا

نشانی سفارت اسپانیا در تهران:  خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱

تلفن تماس سفارت اسپانیا: 02126253136 , 02126253137

وب‌سایت سفارت اسپانیا:  https://spainvisa-iran.com/persian/index.php