دارالترجمه رسمی آلمانی

ترجمه رسمی به زبان آلمانی مورد تایید سفارت‌ها و مراجع خارج از کشور

بیش از ۱۳۰ میلیون نفر در بیش از ۴۲ کشور دنیا به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. این زبان در بیشتر کشورهای اروپای مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و پرگویش ترین زبان حوزه اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. زبان آلمانی از پر استنادترین زبانهای علمی در جهان است و سالیانه کشورهای مختلفی اسناد و مدارک خود را به این زبان منتشر می کنند. اگر دانشجو یا فردی که قصد مهاجرت به یکی از کشورهایی که در آن به زبان آلمانی صحبت می‌شود را داشته باشد باید مدارک خود را توسط مترجم رسمی ترجمه کند و مهر تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه را دریافت نماید.

دارالترجمه رسمی آلمانی ترنسلیشنو

خدمات دارالترجمه رسمی آلمانی ترنسلیشینو

خدمات ارائه شده توسط دارالترجمه‌ رسمی آلمانی، ترجمه اسناد و مدارک اشخاص حقیقی و حقوقی برای ارائه به مراکز گوناگون در کشورهایی که زبان اصلی آن‌ها آلمانی است مربوط می‌شود. برای برای ارائه مدارک به برخی ادارات و دانشگاه‌ها جهت کار و یا تحصیل در تمام کشورهایی که به زبان آلمانی صحبت می‌کنند به طور حتم به خدمات ترجمه رسمی آلمانی نیاز دارید. از آنجایی که در سال‌های اخیر تقاضای اخذ ویزای آلمان، به‌خصوص ویزای تحصیلی، افزایش چشمگیری پیدا کرده است، درخواست متقاضیان برای دریافت خدمات ترجمه رسمی آلمانی جهت ترجمه رسمی اسناد و مدارک نیز افزایش پیدا کرده است. به همین منظور دارالترجمه رسمی آلمانی ترنسلیشینو با استفاده از مترجمین رسمی و با سابقه خدمان ویژه‌ای به متقاضیان ترجمه رسمی آلمانی اسناد مدارک ارائه می‌دهد.

مشاوره رایگان از واتس‌اپ
تماس با دارالترجمه

چه مدارکی به ترجمه رسمی آلمانی نیاز دارند؟

با توجه به هدف افراد مختلف از سفر به کشورهای آلمانی‌زبان، نوع ویزای درخواستی همچنین مدارکی که باید دارای ترجمه رسمی آلمانی باشند متفاوت است. به طور مثال جهت ادامه تحصیل در یکی از کشورهایی که زبان رسمی آنها آلمانی است ترجمه رسمی آلمانی ریز نمرات، مدارک دیپلم، کارشناسی، یا کارشناسی ارشد مورد نیاز می‌باشد و اگر ویزای درخواستی جهت اشتغال به کار باشد نیز  در دست داشتن ترجمه آلمانی مدارکی مانند جواز کسب یا لیست پرداختی بیمه ضروری است.

توجه داشته باشید مدارکی که جهت درخواست ویزا برای اشتغال به کار باید ارائه شوند با مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزا برای تأسیس شرکت متفاوت می‌باشد.

مراحل انجام ترجمه رسمی آلمانی در دارالترجمه رسمی ترنسلیشینو

برای استفاده از خدمات ترجمه رسمی آلمانی باید مراحل زیر را طی کنید:

  • مرحله اول تحویل اسناد و مدارک به دارالترجمه رسمی آلمانی می‌باشد. در دارالترجمه رسمی ترسلیشینو شما می‌توانید مدارک خود را بدون مراجعه حضوری و با استفاده از خدمات پیک معتمد دارالترجه ارسال کنید.
  • در مرحله دوم اسناد و مدارک ارسالی شما توسط مترجم رسمی زبان آلمانی و بر اساس فرمت مورد تایید قوه قضاییه ترجمه می‌شود. سپس مترجم رسمی نسخه‌ ترجمه‌ شده‌ اسناد و مدارک را مهر و امضا می‌کند تا صحت و کیفیت ترجمه تایید شود.
  • نسخه اصلی و ترجمه اسناد و مدارک در مرحله سوم جهت تایید صحت مهر و امضا مترجم همچنین ثبت در سیستم اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضائیه به اداره فنی ارسال می‌شود.
  • در مرحله چهارم نیز اسناد و مدارک پس از تایید در اداره فنی جهت استفاده در مراکز رسمی کشور مورد نظر فرد جهت تایید به وزارت امور خارجه ارسال می‌گردند.
  • در مرحله آخر نیز اسناد و مدارک ترجمه و تایید شده به صاحب سند تحویل داده می‌شوند.

پذیرش ترجمههای رسمی توسط سفارت آلمان چگونه است؟

تمامی مدارکی که قصد دارد به سفارت آلمان ارائه دهید باید به آلمانی ترجمه رسمی شده باشد و بر روی سربرگ دادگستری پرینت و دارای مهر و امضای مترجم رسمی باشد تا سفارت آلمان اعتبار آن‌ها را تایید کند.

ترجمه رسمی فوری آلمانی

اگر به هر دلیلی برای ترجمه رسمی مدارک خود با کمبود وقت مواجه شدید و نیاز به ترجمه رسمی فوری آلمانی داشتید کافیست که با مشاورین دارالترجمه آلمانی ترنسلیشینو تماس بگیرید و لیست مدارک و ددلاین مربوطه را اعلام کنید تا پس از مشورت با مترجمین و نمایندگان دادگستری و نماینده سفارت آلمان، تا کمترین زمان ممکن که برای ترجمه رسمی آلمانی مورد نیز است را به شما اعلام کنند.

هزینه‌ ترجمه اسناد و مدارک به زبان آلمانی

طبق نرخ نامه کانون مترجمین رسمی و انجمن صنفی مترجمان ایران تمامی زبان‌ها با ۴۰ درصد افزایش قیمت نسبت به زبان انگلیسی قابل ترجمه می‌باشد. نرج ترجمه رسمی نیز هرساله توسط این انجمن به تمامی دارالترجمه‌های رسمی ابلاغ می‌شود و تنها در مواردی مانند ترجمه رسمی فوری با توافق طرفین مبلغی خارج از این نرخ‌نامه از مشتری دریافت می‌شود.

ارتباط با سفارت آلمان

آدرس سفارت آلمان در تهران: خیابان فردوسی شماره ۳۲۴-۳۲۰

تلفن تماس سفارت آلمان: ۳۹۹۹۰۰۰۰

فکس: ۳۹۹۹۱۹۶۰

وب سایت سفارت آلمان  https://teheran.diplo.de/ir-fa