ترجمه رسمی کارت بازرگانی

برای ترجمه رسمی کارت بازرگانی به چه مواردی نیاز داریم؟ قبل از اشنایی شما با شرایط ترجمه رسمی یک کارت بازرگانی ابتدا باید با یک کارت بازرگانی معتبر اشنا شوید.

با این مطلب جامع از تیم دارالترجمه رسمی ترنسلیشنو همراه باشید:

کارت بازرگانی چیست؟

تمامی کشور های برای صادرات و واردات خود قوانین مختلفی وضع کرده اند. در ایران دارنده کارت بازرگانی اجازه دارد کالاهای مجاز را مطابق با اصول و قوانین گمرک کشور، حتی از مناطق آزاد تجاری، ترخیص و وارد کشور کند. کارت های بازرگانی به دو صورت هوشمند و دفترچه ای موجود هستند که نوع هوشمند آنها جدیدتر هستند..

کارت بازرگانی مجوزی است که به اشخاص حقیقی و حقوقی داده میشود و دارنده‌ آن می‌تواند به تجارت در عرصه‌ واردات و صادرات کالا بپردازد. ثبت سفارش، ترخیص کالا، واردات از مناطق آزاد، حق‌العمل کاری گمرک و صادرات کالاهای مجاز شامل این نوع تجارت می‌شوند.

در شرایط مختلف برای دریافت ویزا های کاری و حتی غیرکاری ارائه ترجمه رسمی کارت بازرگانی نوعی امتیاز مبنی بر فعالیت های شغلی فرد در کشور مبدا محسوب میشود.

کارت بازرگانی معتبر

شرایط ترجمه رسمی

اگر قصد دارید برای ترجمه های خود در دارالترجمه رسمی، تاییدیه های دادگستری و وزارت امور خارجه را اخذ کنید حتما باید کارت معتبر صادر شده از اتاق بازرگانی و صنایع و معدن و کشاورزی ایران را داشته باشید.

همچنین الزامی است که تاریخ کارت منقضی نشده باشد در غیر این صورت ترجمه ها توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تایید نخواهد شد.

در اکثر مواقع وجود کارت به همراه اعتبار کافی میباشد اما در صورت نیاز ممکن است دادگستری یا وزارت امور خارجه مدارک بیشتری از جمله یک گواهی مبنی بر اصالت کارت از سوی اتاق بازرگانی و یا سندی مبنی بر پرداخت حق عضویت سالانه از سوی دارنده کارت بازرگانی را درخواست کنند.

کارت های بازرگانی در دو طرح سبز و ابی صادر میشوند که هرکدام در صورت داشتن تاریخ معتبر هستند.

برای دریافت و مشاهده انواع کارت بازرگانی معتبر به سایت یکپارچه کارت عضویت مراجعه فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان پذیرش دارالترجمه ترنسلیشنو در ارتباط باشید.