خدمات دارالترجمه رسمی

دارالترجمه رسمی با مجوز رسمی از قوه قضاییه و دادگستری امور مترجمان در چندین دسته بندی مختلف با خدمات متنوع در خدمت مشتریان محترم میباشد. صلی ترین و اساسی ترین وظیفه یک دارالترجمه رسمی، ترجمه مدارک در فرمت های مشخص و اخذ تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای ترجمه ها میباشد. خدمات فرعی دارالترجمه رسمی تحت عناوین مختلف وابسته به  دفترترجمه به مشتریان ارائه میشود. از جمله این خدمات میتوان به ثبت تاییدیه تحصیلی، اخذ وقت سفارتخانه ها، تایید ترجمه ها توسط سفارتخانه ها، دریافت استعلام مدارکی مانند جواز کسب و در نهایت تکمیل پرونده شما اشاره کرد. در این مطلب به انواع خدمات دارالترجمه رسمی مرکزی تهران میپردازیم.

در ابتدا برای درک بهتر از عناوین ترجمه رسمی یا ترجمه تاییداتی میتوانید از صفحه انواع ترجمه استفاده نمایید.

  • خدمات دارالترجمه رسمی شامل چه چیزهایی میشود؟

چنانچه مشتری گرامی درخواست ترجمه غیررسمی یا مهر مترجم داشته باشد در کنار ارائه ترجمه اصلی خدمات فرعی شامل ارائه فایل در فرمت دلخواه مشتری، ارسال فایل اسکن، نسخه کپی اضافه وکپی برابر اصل میشود.

چنانچه درخواست ترجمه با تاییدات دادگستری و وزارت خارجه داشته باشید دارالترجمه برای اخذ این تاییدیه ها به مدارکی جهت اثبات صحت مدارک نیاز دارد.

بخشی از این مدارک جهت تایید در اختیار صاحب مدارک میباشد که ارائه آن ها به دارالترجمه به عهده مراجعه کننده میباشد. برای مثال برای تایید ترجمه سند ازدواج یا رونوشت آن، اصل شناسنامه یک از زوجین باید ضمیمه ترجمه ها شود. کارشناس دادگستری حین انجام کار شناسنامه را چک کرده و در صورت عدم مغایرت با آن با اصل مدارک، ترجمه سند ازدواج را تایید میکند.

  • در مواردی مراجعه کننده یا صاحب مدارک به صورت کامل این مدارک جهت تایید را ندارند! برای مثال روزنامه رسمی ثبت شرکت ها که در بسیاری موارد برای تایید مدارک لازم است. اما معمولا به صورت کپی یا برابر اصل در اختیار مشتریان است، یکی از خدمات دارالترجمه مرکزی تهران دریافت نسخه اصل این روزنامه ها است. برای انجام این کار فقط لازم است یک عکس یا کپی از روزنامه رسمی داشته باشید.

ترجمه رسمی ترجمه فوری

*نگاهی به خدمات دارالترجمه رسمی مرکزی تهران*

1.دریافت استعلام جواز و پروانه کسب

2.دریافت استعلام کارت بازرگانی

3.دریافت استعلام گواهی های فنی و حرفه ای

4.دریافت مهر سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

5.دریافت مهر اموزش و پرورش کل و مناطق مختلف تهران

6.دریافت مهر وزارت بهداشت برای ریز نمرات

7.دریافت تاییدیه نظام پزشکی

8.ثبت تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش برای دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی

و …

  • تاییدیه وزارت امور خارجه

برای تایید و ترجمه رسمی هر مدرکی خارجی که از هر کشوری وارد ایران شده است و بنا به ترجمه فارسی یا هر زبان دیگری داریم در ابتدا برای اطمینان حاصل از صحت و درستی مدرک اقداماتی توسط شخص و وزارت امور خارجه انجام میشود.

برای استعلام این مدارک دو راه وجود دارد:
  1. قبل از ورود مدرک به ایران ابتدا با مراجعه به سفارتخانه ایران در کشور مبدا و دریافت مهربرجسته و برچسب سفارتخانه صحت مدرک برای وزارت امور خارجه ایران تایید میشود. سپس بعد از ورود اصل و نسخه فیزیکی مدرک، شخص با مراجعه به وزارتخانه واقع درخیابان امام خمینی(ره) و بررسی مهر مربوطه توسط کارشناسان، تاییدیه وزارت امورخارجه را که به صورت یک مهرمستطیل شکل است، دریافت میکند. پس از این تمامی دارالترجمه های کشور اجازه انجام ترجمه رسمی این مدرک را بویسله مهر وزارتخانه دریافت کرده اند.

*توجه داشته باشید که ترجمه این دسته از مدارک فقط مهر دادگستری را دریافت میکنند زیرا یک مرتبه تاییدیه وزارت امورخارجه را دریافت کرده اند*

  1. روش دوم استفاده از سایت وزارتخانه، به نام سایت میخک است. صاحب اسناد با ورود به سایت میخک و ایجاد حساب کاربری و ثبت تصاویر مدرک خود میتواند ظرف1 تا 2 هفته تاییدیه مدرک خود را به صورت فایل پی دی اف دریافت کند. البته به دلیل شخصی بودن و برقراری امنیت بیشتر ثبت نام سایت میخک جزء خدمات دارالترجمه رسمی نمیباشد.

یکی از خدمات مجموعه دفاتر ترجمه مرکزی تهران، دریافت تاییدیه وزارت امورخارجه پس از ورود مدرک شما به کشور(در صورت داشتن مهر سفارت ایران) میباشد.

در اکثر مواقع مشتریان گرامی به دلیل مشغله های زیاد و نداشتن زمان کافی مراجعه به وزارتخانه برایشان دشوار میشود، در چنین شرایطی دارالترجمه مرکزی تهران در کمال احترام در جهت تسریع روند پرونده این تاییدات را برای مدارک شما دریافت میکند.

  • استعلامات اینترنتی

دریافت استعلام مدارکی همچون جوازکسب، گواهی فنی و حرفه ای و غیره که در متن فوق ذکر شده است، معمولا توسط  دارالترجمه به دلیل دسترسی های بهتر و راحت تر به سایت های مختلف انجام میشود.

  • ثبت تاییدیه تحصیلی

یکی از خدمات دارالترجمه رسمی، ثبت تاییدیه تحصیلی برای مدارک تحصیلی شما میباشد.

برای اثبات صحت مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی به دادگستری، ابتدا باید در سایت اموزش و پرورش یک تاییدیه تحصیلی ثبت نام کنیم که جواب آن معمولا بین 3 روز تا 2 هفته آماده میشود. البته به دلیل وجود نظام های تحصیلی متفاوت و حساسیت سایت به ورود اطلاعات میتوانید تنها با ارائه مدارک خود به یکی از دفاتر مجموعه مرکزی تهران، ثبت تاییدیه تحصیلی خود را به کارشناسان خبره ما بسپارید.

  • اخذ تاییدیه سفارت ها

یکی از خدمات دارالترجمه رسمی دریافت وقت سفارت و اخذ تاییدیه و مهر از سفارتخانه ها میباشد. با توجه به شرایط و قوانین مهم هر کشور، سفارتخانه ها  به صورت جداگانه شرایط معینی برای تایید هر مدرک تعیین کرده اند که داشتن اطلاعات کافی و کامل و به پایان رساندن تمامی مراحت به تنهایی برای بسیاری سخت و دشوار است.

مجموعه دفاتر ترجمه مرکزی تهران با در اختیار داشتن کارشناسان و نمایندگان خبره، در تمامی مسیر ترجمه رسمی و تاییدیه سفارت در کنار شما خواهند بود، شما میتوانید اخذ تاییدیه سفارت مورد نظر خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید.

با توجه به تنوع و تفاوت قوانین هر سفارتخانه شما میتوانید توضیحات تکمیلی در این باره را از طریق صفحات مختلف بخش مجله، در سایت ترنسلیشنو مشاهده فرمایید.