استشهادنامه چیست؟

استشهادیه یا استشهاد نامه همانطور که از نامش پیداست نوعی از ابراز شهادت، توسط شهود است. تفاوت این مدرک این است که  به جای حاضر شدن در برابر قاضی و شهادت رسمی، شهودین به صورت مکتوب و دستنویس شهادت می دهند.

استشهادیه ها انواع مختلفی دارند، مانند: استشهادنامه محلی؛ استشهادنامه درخواست دفترچه بیمه خدمات درمانی؛ استشهادنامه محل سند ازدواج؛ استشهادنامه حضور در دفترخانه؛ استشهادنامه مالکیت و اثبات تملک؛ استشهادنامه ضرب و جرح؛ استشهادنامه تصحیح یا تعویض مشخصات شخصی مانند محل یا تاریخ تولد؛ استشهادنامه اعسار که در مورد تقسیط بدهی و مسائل مالی است و … .

ترجمه رسمی استشهاد در دارالترجمه رسمی امکان‌پذیر است

چه زمانی ترجمه استشهادنامه لازم است ؟

در مواردی که اشخاص مقیم کشور های خارجی قصد اخذ کفالت والدین بالای 60 سال خود، فرزند زیر 18 سال و یا دختر مجرد را داشته باشند نیاز به ترجمه رسمی استشهادنامه دارند.

البته ترجمه رسمی استشهادنامه در مواردی که متن ان در مورد صلاحیت اخلاقی،تجرد و .. باشد انجام نمیشود. به دلیل اینکه اثبات صحلاحیت اشخاص در زمینه های ذکر شده وابسته به نهاد های دیگر می باشد.

شرایط تایید استشهادنامه

  • استشهادنامه در صورتی قابل ترجمه است که مهر و امضا دفتر اسناد رسمی را داشته باشد.
  • در مورد استشهادنامه املاک علاوه بر ثبت اقرارنامه در دفاتر اسناد رسمی، تایید نیروی انتظامی منطقه هم مورد نیاز است.
  • ترجمه استشهادنامه افراد تحت تکفل در مورد هموطنانی که در خارج از کشور هستند و کفالت خانواده را بر عهده دارند قابل تایید است.
نکته: افراد تحت تکفل یعنی پدر و مادر از ۶۰ سال به بالا، دختر و یا خواهر در زمان تجرد، برادر و پسر تا زمان رسیدن به سن قانونی ۱۸ سال می باشد که ارائه شناسنامه تمامی افراد تحت تکفل جهت تاییدات استشهادنامه مورد نیاز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ترجمه رسمی مدارک خود از جمله استشهاد نامه می توانید با کارشناسان بخش پذیرش دارالترجمه ترسنلیشنو تماس بگیرید.

همچنین برای ارسال تصاویر از مدارک خود به آدرس ایمیل translationno[@]gmail[.]com  مراجعه فرمایید.